ALBUM 2.DM Lydighed, 2010 Svendborg
LP1 Dansk Mester 2010:

1. Trine Dyrgaard med Kewstock Quite A Quest fra kreds 6 med 174,5 point
2. Anita Møller med Chiloudy´s A Touch Og Magic fra kreds 3 med 174 point
3. Gitte Lind Olsen med Gjerulff Love Me Tender fra kreds 3 med 171,5 point
4. Ulla Fuglsang med Kelliegårdens Sheba fra kreds 3 med 165,5 point
5. Helle Hansen med Mick fra kreds 3 med 165,5 point
6. Ane Pia Florin Andersen med Golden Baltic Sea Celina fra kreds 8 med 165 point
7. Kristina Skovgaard Sørensen med Min Bedste Ven Sue fra kreds 7 med 162 point
8. Merete Hoffmeister med Bubbly Coco Shanel - med 161 point
9. Marie Veje Gormsen med Punakha´a Zara fra kreds 1 med 161 point
10. Lena Buus Larsen med Border Top´s Nestor fra kreds 8 med 158,5 point
11. Anja Jensen med Alliavalon´s Always On My Mind - med 158 point
12. Susanne Testmann med Indie fra kreds 9 med 156 point
13. Conni Hansen med Gendales Zensational Zcarlet fra kreds 2 med 151 point
14. Linda Sørensen med Childoy´s a Magic Sensation CGC fra kreds 3 med 148 point
15. Marianne Nymand med Bodhi - med 141,5 point
16. Laila Carstensen med Border Treasure Agility Queen fra kreds 7 med 141 point
17. Merete Hoffmeister med Bubbly Lady Mille - med 137 point

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


LP2 Dansk Mester 2010:

1. Brigitte Bresson med Skjernå Bordercollie Ydun fra kreds3 med 213 point
2. Heidi Pedersen med Nice of You to Vupti fra kreds 7 med 212,5 point
3. Pia Stendahl med Connan fra kreds 3 med 209 point
4. Christina Hubert med Hubert of Xilver Highland fra kreds 3 med 209 point
5. Lone Ørbæk Johnsen med Zattsco Gullan fra kreds 1 med 208,5 point
6. Jette Carlsen med Kirkolaj´s Giza fra kreds 11 med 204.5 point
7. Kari Mølmer med Lynn fra kreds 3 med 202,5 point
8. Susanne Nielsen Med Isaila´s Eyla fra kreds 1 med 201 point
9. Iben Fals med Rajfax Frosty Flake of Cheffie fra kreds 1 med 200 point
10. Tine Grønbæk med Winwood´s Hearts of Olden Glory fra kreds 8 med 199,5 point
11. Tina Baden med Kærhuset´s Domenica fra kreds 3 med 195,5 point
12. Sanni Rasmussen med Luke fra kreds 3 med 192,5 point
13. Maibritt Høj Clausen med Whyalla´s Black Gali - med 186 point
14. Lillan Larsen med Shellove Hazei Honey fra kreds 8 med 175,5 point
15. Vita Mark med Bonobis Icebreaking Iris - med 167,5 point
16. Gitte Fischer med ES-Flindtto´s Era fra kreds 2 med 159 point
17. Jane Kramp med Vitovani´s Alpha De Bel´mo fra kreds 2 med 156 point
18. Ulla Frederiksen med Ålflasker Captain Morgan fra kreds 5 med 137 point
Vicky Bjerring med Borderline Country Galaxy - har ikke været oppe
Kristine Møller Jeppesen med Red and White´sEnna Enstee - har ikke været oppe

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LP3 Dansk Mester 2010:

1. Åsa Eriksson med Cash fra kreds 3 med 268,5 point
2. Vibeke Gyldenkærne med Lowland´s Blacksmith Farn med 264 point
3. Mads Ludvigsen med Glen fra kreds 3 med261 point
4. Grethe Rasmussen med Leagården´s Happy Hope fra kreds 3 med 257,5 point
5. Louisa Wibroe med Saunajaakon I Love You fra kreds 1 med 257,5 point
6. Annette Olesen med Border Top´s Nanna fra kreds 8 med 255,5 point
7. Jennifer Riis med Asasara Be My Ecco fra kreds 7 med 254,5 point
8. Sten-Erik Rasmussen med Cap fra kreds 8 med 253 point
9. Gitta Gravgaard med Taga´s Vanille fra kreds 6 med 253 point
10. Lynette Frederiksson med Border Top´s Nickie fra kreds 8 med 247 point
11. Pia Stendahl med Liam fra kreds 3 med 246 point
12. Bente Sørensen med Min Bedste Ven Hallie - med 242,5 point
13. Birgitte Røsner Nielsen med Cabaca´s Miss Kookey of D´man fra kreds 2 med 242,5 point
14. Knud Djernes med Twilight Moon Jingle Jewel Mindi fra kreds 2 med 231,5 point
15. Maiken Trorup med Border Team´s Cruise Control - med 219,5 point
16. Kari Mølmer med Mik fra kreds 3 med 218,5 point
17. Hanne Hedegaard med Shamirosa´s Chaos for Helle - med 217 point
18. Marianne Jensen med Maccabee Hucleberryfinn fra kreds 1 med 201 point
19. Lillan Larsen med Poulsgaards Fari Fine Kalua fra kreds 8 med 190 point
20. Pia Lyholm Halvorsen med Khetaskio Mereenie Loop fra kreds 6 med 184,5 point

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LP Elite Dansk Mester 2010:

1. Miriam Søndergaard med Texas fra kreds 6 med 277,5 point
2. Birgitte Brüel med Fulgsang´s Chief One fra kreds 1 med 275,5 point
3. Helena Lund Thomsen med Asasara Click Jubii med 255 point
4. Vivi Petersen med Kelliegårdens Ozi - 249,5 point
5. Åsa Eriksson med Theo fra kreds 3 med 248 point
6. Lene Sunzenauer med Flits Fille v.d. Jimferhoeve fra kreds 4 med 245,5 point
7. Lone Thyrsgaard med Amos fra kreds 2 med 234,5 point
8. Jonna Madsen med Bracken fra kreds 3 med 232,5 point
9.Anne Marie Rasmussen med Solankers Kenzo fra kreds 3 med 217,5 point
10. Mads Møller med Fæhunden´s Invincible Haley - med 211 point
11. Ulla Fuglsang med Fuglsang´s Adorable Athene fra kreds 3 med 189 point
12. Marianne Jensen med Asasara Agile Thunderbolt Aka Vomba fra kreds 1 med 185 point
13. Lise Skigger Andersen med Cabaca´s Enigma of Warpaint fra kreds 5 - opgivet.
Helle Sejer Damkjær med Fæhundens Pepsi - ikke mødt op.
Aage Lindstrøm med Borderbay Obsession - ikke mødt op.



 

 

  • lunwendaixie
  • daixie
  • tuofudaikao
  • assignmentdaixie