ALBUM 3.DM Rally, 2010 Svendborg
Rally Begynder Dansk Mester 2010:

1. Anne-Lotte Prøhl med Painted Magic Beyon The Vell fra kreds 198,5 Point (98 og 99)
2. Christina Gulløv med O´shaya Bergerac de Hu fra kreds 2 98 Point (100 og 96)
3. Vibeke Kammann med Cirkeline fra kreds 3 98 point (99 og 97)
4. Helle Christiansen med Bossy fra kreds 3 97,5 (99 og 96)
5. Laila Korsgaard med Lab.Charmi Ballyes Swift fra kreds 3 95,5 (100 og 91)
6. Ane Pia Florin Andersen med Golden Baltic Sea Celina fra kreds 8 95,5 (95 og 96)
7. Gitte H. Børgesen med Leiionspitz Drako fra kreds 8 94,5 ( 96 og 96)
8. Kristina T. Ahlfors med Chade´s O´Cassie fra kreds 3 94 (96 og 92)
9. Bettine Nordsejl med Blika fra kreds 8 92 (93 og 91)
10. Mette Knorr med Churnwood Ambassador Royal fra kreds 1 91,5 (92 og 91)
11. Linda Sørensen med Chiloudy´s A Magic Sensation fra kreds 3 med 89 point
12. Jette Østergaard med Vitivani´s Belladonna de Bel´tar fra kreds 6 med 88 point
13. Helle Arnov med Ishundur´s Pytla fra kreds 10 med 85 point
14. Laila J. Clausen med Privat´s Valentin Sweetheart - med 75 point
15. Diana Fjeldstad med Farhills Blue Lukas fra kreds 3 med 74 point

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rally Øvede Dansk Mester 2010:

1. Lynette Frederiksson med Border Top´s Nickie fra kreds 8 99,5 point (100 og 99)
2. Ann Lærkegård med Baffy fra kreds 3 97,5 point (99 og 96)
3. Helle Søndergaard Nielsen med Abotere´s Lybaya fra kreds 3 97,5 point (100 og 95)
4. Vibeke Kammann med Hesselballe A´tila fra kreds 3 97,5 (100 og 95)
5. Pia Olsen med Ienla´s Puck fra kreds 3 97,5 (97 og 98)
6. Helle Lund Pedersen med Riverbreeze Sweet Delphi de Chawu fra kreds 3 97 (95 og 99)
7. Ditte Marie Wolsted med Skjernå Bordercollie Mally fra kreds 8 96 (93 og 99)
8. Ditte Marie Wolsted med Border Top´s Omfale Tri fra kreds 8 96 (97 og 95)
9. Lisa Pia Kjær med Alpha fra kreds 1 96 (96 og 96)
10. Lise S. Andersen med Cabaka´s Mis Olympia of Playhard fra kreds 5 95,5 (93 og 98)
11. Anne.Lotte Prøhl med Marquis Sure Image of Encore fra kreds 1 med 95 point
12. Drude Gro Petersen med Charmaine´s Dexter fra kreds 3 med 94 point
13. Inge Madsen med Gråmanns O´rimi fra kreds 2 med 94 point
14. Lise S. Andersen med Cabaka´a Enigma of Warpaint fra kreds 5 med 94 point
15. Janne Litgov med Willma fra kreds 1 med 93 point
16. Heidi Poulsen med Oskadraumur Biti Breki fra kreds 10 med 92 point
17. Lone Nielsen med Hindholm´s Golden Believe in Love fra kreds 10 med 90 point
18. Inger Louise M Skov med Dreslion´s Nenya fra kreds 6 med 89 point
19. Lisa Juul med Mianet´s Midnight Flower - med 88 point
20. Lilli Lundsgård med Albjerg-Illum Bjørke fra kreds 3 med 87 point
21. Tine Grønbæk med Winwood´s Hearts of Olden Glory fra kreds 8 med 86 point
22. Lone Nielsen med Baileys fra kreds 10 - IB
23. afbud - Yanne Enevoldsen med Maligårdens Canis Cubicci-Cacca fra kreds 3

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rally Ekspert Dansk Mester 2010:

1. Louisa Wibroe med Decathlete´s Little Thekla fra kreds 1 98 point (99 og 97)
2. Ditte Marie Wolsted med Border Top´s Gila fra kreds 8 96 point ( 95 og 97)
3. Ditte Marie Wolsted med Border Top´s Niko fra kreds 8 94,5 (95 og 94)
4. Ditte Marie Wolsted med Border Top´s Kenzie fra kreds 8 94 ( 96 og 92)
5. Helle Søndergaard Nielsen med Abotere´s Efia fra kreds 3 92 (89 og 95)
6. Anni Pedersen med Monique fra kreds 10 91 (85 og 97)
7. Helle Juul Pedersen med Kraut fra kreds 6 89 ( 87 og 91)
8. Janne Litgov med Villrikke´s Elleville Babe fra kreds 1 87,5 (85 og 90)
9. Tessa Hedegaard med Tess fra kreds 7 85,5 (80 og 91)
10. Lis Steen Hansen med Stensedals Blue Panda fra kreds 1 82 ( 75 og 89)
11. Lone Larsen med Spike fra kreds 7 med 84 point
12. Helle Lund Pedersen med Tea´land´s Terk Don´Kit fra kreds 3 med 82 point
13. Mona Mortensen med Ienla´s Rohan fra kreds 3 med 82 point
14. Susanne Keldgaard Nielsen med Midrea ´s Charpeia Beauty fra kreds 3 med 82 point
15. Jytte Taono med Rosy Wings In Moonlight Dream fra kreds 3 med 82 point
16. Anna Marie Gammelmark med Amalick´s Baronesse Chequi fra kreds 5 med 79 point
17. Karin Storm med Max - med 77 point
18. Sabine Phillipps med Ophian Focus On Findus fra kreds 10 med 76 point
19 . - ikke mødt op - Henriette Trimarchi med Enchant Upon A Star

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rally Champion Dansk Mester 2010:

1. Jytte Valeur med Khetashio Beat´m All fra kreds ? 97,5 point (98 og 97)
2. Lis Steen Hansen med Asasara Adorable Thunderflash Gigi fra kreds 1 86,5 point ( 88 og 85)
3. Tessa Hedegaard med Sasha fra kreds 7 85,5 point (76 og 95)
4. Annette Klink Dalgaard med Ophian Giggly Gucci Go-Getter fra kreds 1 82,5 (70 og 95)
5. Hanne Hedegaard med Sharmirosa´s Chaos for Helle 48 (96 og opgivet)
6. Susanne Sørensen med Tvingsfields Elektric Dance fra kreds 10 47,5 (95 og IB)
7. Annette Klink Dalgaard med Kløverbakken´s Jack Sparrow fra kreds 1 46,5 (93 og IB)
8. Kristina T. Ahlfors med Bogey fra kreds 3 45,5 (91 og IB)
9. Anni Pedersen med Bordershock Sonething Hot fra kreds 10 0 (IB og IB)



 

 

  • lunwendaixie
  • daixie
  • tuofudaikao
  • assignmentdaixie